motoryzacja

Jak przygotować się do pracy na cysternie?

W wielu krajach każdego dnia przewożone są znaczne ilości towarów niebezpiecznych. Są one niezbędne w rozmaitych sekcjach przemysłu, zatem ich prędki przewóz jest istotny. Niemniej tempo dostawy to nie wyłączny element, na jaki powinno się zważać. Kluczowe, a nawet istotniejsze, jest bezpieczeństwo. Przecież jeżeli nastąpiłby wyciek tego typu substancji, doszłoby do prawdziwej katastrofy.

Wypożyczenie samochodu to nie tylko wybór modelu

Wyjazd z bliskimi? Wycieczka weekendowa z przyjaciółmi? Nieprzewidziana podróż biznesowa? A tu awaria samochodu. Takowe wypadki przytrafiają się nie jednej osobie i w takim przypadku często doskonałym rozstrzygnięciem jest wypożyczenie pojazdu. Nie zachodzi potrzeba martwić się rozkładem jazdy komunikacji publicznej oraz dźwigać bagaży na stację, ani obawiać się opóźnień. Przemieszczasz się jak chcesz oraz gdy chcesz. W jaki sposób jednakże wyselekcjonować porządną wypożyczalnię aut?

Popularny GPS do monitorowania pojazdów

Sprzęty GPS wiązane są w dużej mierze z wyznaczaniem przebiegu trasy. Jak generalnie wiadomo, umożliwiają szybko dojechać do miejsca docelowego. Czy jest to w zasadzie ich jedyna rola? Wypada podkreślić, iż GPS mogą być wykorzystywane także do innego typu celów. Przedstawiamy, w jaki sposób da się inaczej użyć tę technologię.

Przydomowy garaż – funkcjonalność i estetyka w jednym

Każdy posiadacz czterech kółek pragnie mieć stosowne lokum do ich przechowywania. Garaż musi być zaadaptowany do wielkości samochodu i dawać możliwość na magazynowanie różnorodnych narzędzi, jakie mogą być potrzebne, żeby go pielęgnować. Powinien również ładnie wyglądać - w szczególności jeśli stanowi fragment bryły domu. W jaki sposób powiązać użyteczność i estetykę w garażu?

Zadbaj o serce swojego wozu

Napęd bez wątpienia jest najważniejszą częścią składową któregokolwiek auta. To bezsprzecznie dzięki jego działaniu, samochód jest w stanie jeździć i spełniać swą najważniejszą funkcję. Aby nasz samochód był w stu procentach sprawny, niezwykle ważne jest dokładne dbanie o przytoczony silnik, jak również jego podzespoły. W ten sposób uzyskamy pewność jego nieprzerwanej pracy, a także dłuższą sprawność napędu.

Weekend z historią motoryzacji

Masz ochotę oryginalnie zagospodarować wolne chwile z rodziną? Obowiązki oraz zajęcia szkolne pozostawiają ci ledwie sobotę i niedzielę? Nie jest to nic trudnego. Wybierz się do muzeum środków lokomocji. Przez wiele lat kraj nad Wisłą był pośród istotnych producentów czterech kółek czy jednośladów. Mimo, że ich przeszłość jest bogata nie powstało muzeum zbierające historyczne pojazdy w jednym miejscu. Niemniej amatorzy rozwoju transportu zadbali o to, ażeby w nie jednym mieście Polski można było ujrzeć cuda pojazdów sprzed lat.

Kamerka samochodowa – kiedy się przyda i jak ją zamontować

Od niedawna dużo mówi się o użytkowaniu kamerek samochodowych. Jest to bardzo funkcjonalny element który przyda się w każdej podróży, ponieważ w razie nagłego zdarzenia wszystkie momenty są rejestrowane. Jeśli interesuje Cie dany temat to zapraszam do poniższego artykułu.

Tatuaże dla sympatyków aut oraz motocykli

Ilość pasjonatów motoryzacji, którzy oddają sympatię do swojego hobby za pomocą tatuażu, stale się powiększa, zupełnie jak liczba ludzi decydujących się na tatuaże w ogóle. Duża część z nich, już na początku opracowywania wzoru, ma dokładną wizję tego, jak powinien prezentować się końcowy efekt. Zwłaszcza że współcześnie tatuaż niejednokrotnie wykracza poza zwykły obraz na ciele, jest nośnikiem jakiejś idei, albo coś symbolizuje.