Riksza, łódka, ekspres – czym poruszają się na świecie?

Co zakątek świata to środek transportu. Na co dzień wszyscy podróżujemy w zasadzie w ten sam sposób. Jednak jadąc na wyprawę poza Polskę wskazane jest posiadać wiedzę, z jakich sposobów transportu będzie możliwe skorzystać. Bądźmy szczerzy – każde państwo, nie licząc standardowych autokarów oraz pociągów, posiada metody transportu, jakie umieją zdumieć. Czasami tradycyjne, stosowane w danym miejscu od długiego czasu, a czasem osiągnięcia nowoczesnej technologii. W każdym razie na pewno przemieszczanie się nimi będzie znakomitą zabawą.

Nadzwyczaj interesującym zakątkiem dla fanatyków starych samochodów jest Republika Kuby. Do dziś dnia posiadanie samochodu jest tam wyrazem luksusu, a większość z nich to stare samochody z Ameryki. Taki pojazd można osobiście pożyczyć, jakkolwiek trzeba uważać, ponieważ są raczej podatne na awarie. Poza tym to nie jedyny środek transportu. Wybierając się na wakacje na Kubie jest możliwość również skorzystać z autobusów, jednak fajniejsze są riksze czy też przewozy konne. Jeżdżąc nimi można więcej dostrzec, a w dodatku spotkać ciekawych tubylców.

Fascynującym odnośnie do transportu miejscem jest również Tajlandia. W porównaniu z Kubą wydaje się cokolwiek mocniej rozwinięta w tym temacie, chociaż transport publiczny pozostawia niemało do życzenia. W rzeczywistości dobrze z niego korzystać jedynie w Bangkoku, gdzie znajdują się podstarzałe autobusy oraz współczesne Skytrain. Niemniej wyprawa do Tajlandii nie powinna obyć się z pominięciem przeprawy łódką czy też taksówką motorową. To one są prawdziwą atrakcją komunikacyjną. Porównywalne środki transportu oferują Filipiny. Wycieczka trishawem czy też habalem jest tam normą. Nie mówiąc o bardzo dobrze zorganizowanym transporcie wodnym. Przecież, gdy tam dojedziesz, to szkoda przebywać w jednym miejscu. Zobacz kiedy najlepiej jechać na Filipiny: https://solisci.pl/filipiny-kiedy-jechac/

Pisząc o metodach transportu nie sposób nie uwzględnić zakątka, jaki pod względem koordynacji jest bezbłędny, to znaczy oczywiście Kraju Kwitnącej Wiśni. Zamieszkuje tam tyle osób, że zła komunikacja zakrawałaby o tragedię. Nie mówiąc ilu wczasowiczów gromadzi to miejsce. Wycieczka do Japonii niewątpliwie spodoba się tym, którzy nie lubią marnować czasu oraz preferują funkcjonować wedle planu. Pociągi, jakie przemieszczają się pomiędzy ośrodkami miejskimi, są szybkie oraz terminowe. Chociaż nierzadko ciasno załadowane. Jeżeli potrzebujesz większej wygodzie zdołasz również pożyczyć auto. Przecież w tym również są fantastyczni. Fenomenem Kraju Kwitnącej Wiśni, jeżeli chciałbyś ją poznać z innej orientacji, są bicykle. Możesz je pożyczyć chociażby w hotelu.

W każdym państwie musisz się w jakiś sposób przemieszczać. Nie ważne czy Twoim planem jest wakacje, wyjazd zawodowy czy sylwester (zobacz też wyjazdy sylwestrowe). Dobrze przed podróżą poznać rozwiązania, które zapewnia transport w konkretnym miejscu. W skutek tego będziesz obeznany, a przy okazji nie przegapisz fajnej atrakcji.