Jak wystartować z własnym biznesem samochodowym?

Marzysz o domku na obrzeżach, z urokliwym zrobionym z drewna tarasem, na którym myślami już dziś pijesz poranną kawę? A może pragniesz mieć swój warsztat samochodowy? Własna gastronomia? Ile osób tyle opcji. Czy jednak wszyscy jesteśmy w stanie spełniać własne fantazje?

Jak chcesz to możesz – z każdej strony docierają do nas takie hasła. Owszem – sporo zależy od nas. Ale czy wszystko? Istnieje przecież sporo czynników niezależnych od nas - kraj pochodzenia, status, majątek, rodzina, region świata w którym żyjemy.

Dobrze jest jednak spróbować. Lepiej spróbować i żałować, aniżeli nie móc odżałować że się czegoś nie zrobiło. Jesteś panem swego losu. Brzmi znajomo? Rozpocznij działania już dziś. Znajdź knajpę, ułóż menu, zatrudnij pracowników. Zbuduj dom lub znajdź z drugiej ręki. Wyposaż warsztat. Przyda się pewność siebie, pomysł, ale również porady najbliższych. Jeżeli cel cię przerasta - zacznij od małych etapów.

No dobrze. Ale to przecież trzeba sfinansować. Skąd brać kapitał na spełnianie swoich celów?

Sposobów jest sporo. Część osób ma szczęście i mają możliwość liczyć na finanse rodzinne. Niewielu z nas ma jednak taką możliwość. Dotyczy to jedynie nielicznych. Inni mają możliwość wspomóc się produktami finansowymi dostępnymi na rynku. Instytucje finansowe proponują różne rozwiązania. Od drobnych kwot dostępnych od ręki po większe kredyty hipoteczne pod zastaw domu. To jednak duże ryzyko, i oczywiście obowiązek spłaty wysokiego kredytu przez wiele lat. A co jeżeli pomysł się nie uda? W przypadku firmy możemy pomniejszyć to zobowiązanie przez namówienie kilku wspólników do kooperacji. W temacie domu później możemy go wystawić na sprzedaż – sytuacja na rynku nieruchomości wciąż jest niezła. Możemy wziąć pod uwagę również wynajem takiej nieruchomości.

Ponoć nie ma sytuacji bez rozwiązania. Oczywiście to jedynie hasła – przed przystąpieniem do spełniania własnych marzeń, należy rozważyć liczne plusy i minusy i szczegółowo oszacować konsekwencje, a także, rozważyć działania awaryjne, jakby cokolwiek wyszło źle. Najistotniejsze jednak by próbować. Masz tylko jedno życie, którego nikt inny zamiast Ciebie nie ułoży. Nawet próba spełnienia marzenia może być ciekawa! Któż spodziewa się co może nas spotkać w międzyczasie?