Parkujesz swoje auto w podziemnym garażu?

Nabycie mieszkania od dewelopera często wiąże się również z możliwością uzyskania miejsca w garażu podziemnym. Tego typu rozwiązanie jest naturalnie niezwykle praktyczne i zwykle nie kosztuje wiele, względem ceny samej nieruchomości. Trzeba natomiast zwrócić uwagę na parę najważniejszych informacji, jak wielkość pola lub jakość zabezpieczeń. Mają duże znaczenie tak jak sama cena.

Jakość i powierzchnia miejsca w podziemnym garażu
To ważna rzecz, jaką powinno się wziąć pod uwagę. Wielkość pola w garażu podziemnym opisuje między innymi jak duży auto będzie można tam zostawić. Przy najpopularniejszych autach osobowych nie ma dużych problemów. Spory pojazd potrzebuje natomiast sporo przestrzeni – wtedy trzeba precyzyjnie przeanalizować rozmiar pola parkingowego (także jego wysokość).

Jakość znaczy tutaj konkretnie brak wilgoci. To częsta wada w przypadku garaży podziemnych. Osłona przeciw wodna powinna być odpowiednio zrobiona, by nie pojawiły się przecieki. Jeśli natomiast są, oznacza to, że garaż ma problem z izolacją. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na wjazd. Musi on być tak wykonany, by cała woda podczas opadów nie wpływała do garażu.

Poziom zabezpieczeń – zwróć uwagę na dobrą ochronę dla własnego pojazdu
Kradzieże, włamania czy też wandalizm to zdarzenia, które mogą przydarzyć się każdemu. Należy więc zwrócić uwagę, jakie rodzaje ochrony posiada dany podziemny parking. Najlepszym rozwiązaniem pozostaje brama wjazdowa otwierana zdalnie i stały monitoring. Zapewnia to całkowitą ochronę dla twojego pojazdu. Właściciel decyduje o poziomie bezpieczeństwa – zwykle nie da się ich zmienić. Należy więc wziąć to pod uwagę jeszcze przed kupnem miejsca parkingowego.

Cena parkowania w garażu podziemnym
Niezwykle ważną rzeczą, która najczęściej decyduje o wyborze miejsca parkingowego, jest cena. Wpływają na nią najróżniejsze czynniki, jak lokalizacja albo zakres zabezpieczeń. Teraz koszt takiego parkingu zaczyna się od około 20 tys. złotych. Może dochodzić do nawet dwukrotności tej ceny. Warto zwykle sprawdzić kilkanaście propozycji.