Jak odświeżyć samochód przed podróżą

Jako, że czas świąt wielkanocnych, oraz wyjazdów zbliża się wielkimi krokami, a duża część osób w tym czasie podróżuje do swoich rodzin samochodem, pomyślałem, że warto sporządzić krótki poradnik który pomoże odświeżyć nasz środek transportu.

Najważniejszą kwestią jest odpowiednie posprzątanie samochodu. Większość ludzi czyści w środku swój samochód raz na 2-3 miesiące, niestety po takim czasie między fotelami wala się mnóstwo papierków, opakowań czy po prostu okruchów. Posprzątanie takiej góry śmieci może zająć nawet kilka godzin, dlatego pozostają nam dwa wyjścia. Pierwszym z nich jest oddanie samochodu do specjalnej firmy która gruntownie zajmie się naszym papa mobliem, lub wzięcie odpowiednich narzędzi i uporanie się samemu z danym problemem.

Jeśli wybierzecie drugą opcję, niezbędny w tym przypadku będzie dobry odkurzacz, jeden pędzelek, odpowiednie środki czyszczące, a dla naprawdę zagorzałych sprzątaczy również zestaw kluczy nasadowych. Jeżeli nie chcemy wydawać pieniędzy na chemię dedykowaną do samochodu, spokojnie możemy skorzystać ze środków domowych typu pronto, lub płyn do mycia okien. Niestety domowe specyfiki nie zawsze wyczyszczą cały bród, ale na pewno odświeżą nasze auto.

Wspomniałem również o zestawie kluczy nasadowych, dzięki nim będziemy mogli odkręcić przednie fotele, a także tylną kanapę. Mając tak duży dostęp będziemy mogli nie tylko wysprzątać całą podłogę i siedziska, ale również dokładnie wyprać wykładzinę. Niestety korzystając z tej opcji będziemy musieli poświęcić prawie cały dzień na pielęgnacje samochodu, natomiast później należy go zostawić na kilka godzin w ciepłym pomieszczeniu, żeby cała woda która została w materiale mogła wyparować.

Swoje sprzątanie najczęściej kończę na górnej części samochodu, kokpit przecieram środkami przeciw kurzowymi, następnie pędzelkiem wymiatam wszystkie paprochy z kratek nawiewu, oraz wszystkich trudno dostępnych miejsc. Ważne, aby odkurzyć deskę rozdzielczą wraz z podłogą i fotelami, ułatwi nam to pracę z pędzelkiem. Tym sposobem i niemałym nakładem pracy możemy znacząco odświeżyć nasze auto, a następna podróż na pewno będzie dla nas przyjemniejsza.
Jeżeli spodoba Ci się taka praca koniecznie przeczytaj ten artykuł!