Kamerka samochodowa – kiedy się przyda i jak ją zamontować

Od niedawna wiele mówi się o używaniu kamerki samochodowej. Jest to bardzo przydatny element każdej podróży ponieważ w razie nagłego wypadku wszystkie zdarzenia są rejestrowane. Jeśli interesuje Cie ten temat to zapraszam do lektury.

Głównym elementem jaki warto sprawdzić w tego typu urządzeniach jest odpowiednia jakość nagrywania. Jeśli dany produkt nagrywa filmy w rozdzielczości mniejszej niż HD to nie warto się nim interesować, ponieważ wszystkie obrazy będą słabej jakości i nie będzie widać, chociażby rejestracji auta. Naszym zdaniem najlepiej poszukać kamery która nagrywa w jakości Full HD, są to dość tanie sprzęty, a zarazem ich obraz jest dość dobry,

Kolejnym aspektem jest widoczność po zmierzchu. Część kamer jest wyposażona w dodatkowe diody na podczerwień. Taki rodzaj oświetlenia jest idealny dla kierowców, ponieważ człowiek nie widzi światła o tej barwie, dzięki temu nie będziemy oślepiać kierowców nadjeżdżających z naprzeciwka. Aby wybrać odpowiedni sprzęt możesz śmiało rozeznać się w recenzjach zamieszczonych np. na youtubie.

Teraz najważniejszy wybór. Wielu producentów oferuje dwie kamerki do zamontowania z przodu i tylu samochodu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie z uwagi na to, że rejestrowana jest zarówno sytuacja z przodu jak i z tyłu auta. Jest to droższa opcja, ale dzięki niej w razie wypadku jesteśmy chronieni ze wszystkich stron.

Jeśli już zdecydujesz się na wybór odpowiedniej kamerki, musisz przystąpić do montażu. Tutaj nasuwają się dwie opcje. Pierwszą z nich jest oddanie samochodu do mechanika który profesjonalnie się tym zajmie, niestety jest to dość kosztowna usługa, dlatego warto rozważyć drugą opcję, jest nią własnoręczny montaż.

Aby poprawnie zamontować kamerkę musisz wymyślić w jaki sposób chcesz poprowadzić kable. Najlepszym rozwiązaniem jest wciśnięcie przewodów pod plastiki, dzięki temu ukryjesz je i nie będą one widoczne. Na samym końcu pozostaje wpiąć wtyczkę do gniazdka pod zapalniczkę i przyczepić kamerkę do szyby. Wybór należy do Ciebie!